Teknolojinin Son Noktası: Sosyal Medya Uygulamaları

Değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte dünya genelinde sosyal medya kullanımında gözle görülür ciddi bir artış meydana gelmiş durumda. Sosyal medya uygulamalarında haberleşme, mesajlaşma, canlı yayın yapma, ek kazanç gelir elde etme, görüntülü ya da sesli arama özellikleri gibi pek çok imkanları kullanabilmek mümkün. Dünya genelini ele alıp baktığımızda sosyal medya kullanıcılarının pek bir yaş sınırına takıldığı gözlemlenmiyor. Tam tersine sosyal medya uygulamalarını genciyle yaşlısıyla, çocuğuyla neredeyse herkes aktif bir şekilde kullanıyor. Tabi  sosyal medya uygulamaları her ne kadar çok kullanıcı tarafından takip edilse de yararından çok zararını da göz önünde bulundurmamız da ciddi derecede önem yer almakta. Öncelikle gelin sosyal medya uygulamalarının yararlarına bakalım.

https://media-cdn.t24.com.tr/media/library/2020/07/1593666824704-sosya.jpg

Sosyal Medya Uygulamalarının  Avantajları Nelerdir?

Değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte sosyal medya kullanımında artış gözlemlenmekte. Sosyal medya uygulamalarının yararlarını ele alacak olursak sosyal medya ile birlikte dünyanın öbür ucundaki bir insanla oldukça kolay bir şekilde tek tık ile haberleşebilme imkanına sahip olmaktasınız. Bunun yanı sıra sosyal medya kullanarak sevdiğiniz insanlarla birlikte sürekli etkileşim ve iletişim halinde olmaktasınız. Şimdi gelin sosyal medyanın zararlarından bahsedelim.

Sosyal Medya Uygulamalarının Zararları Nelerdir?

Sosyal medya uygulamalarının en büyük zararı dolandırıcılıktır. Dolandırıcılık işlemleri genelde sosyal medya üzerinden yapılır. Sosyal medya üzerinden dolandırıldığınız vakit kimlik bilgileriniz ve kişisel bilgileriniz tamamen riske girer.

 

BİGUNDEM.COM

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *